Blog 2

Kína új agrárstratégiája: okosgazdálkodás 460 millió emberért

Kínában a mezőgazdaság digitalizációja felgyorsult: robotok, szenzorok és adatvezérelt rendszerek segítik a termelést. Maoming városában már több mint 60 helyszínen működik talaj- és klímafigyelő hálózat, ami valós idejű döntéstámogatást ad a gazdáknak.

A gépek nemcsak felismerik a betegségeket és időjárási kockázatokat, hanem automatikusan kezelési javaslatot is adnak. A tapasztalaton alapuló termesztést fokozatosan felváltja a precíziós irányítás, ami a termelés biztonságát és hatékonyságát is növeli.

A következő kihívás: hozzáférés és adatbiztonság vidéken, valamint a digitális tudás terjesztése.

Forrás: News.CN

Link
Blog 2

Madárinfluenza miatt rekordszinten a tojás ára az USA-ban

Az Egyesült Államokban idén 41%-os tojásdrágulásra számítanak, miután a madárinfluenza miatt több mint 166 millió baromfit kellett leölni. Az árak már most is elérik a 4,95 dollárt tucatként, bizonyos helyeken 12 dollárt is fizetnek érte a vásárlók.

A fertőzött állományok újratelepítése hónapokat vesz igénybe, miközben a tojástermelők jelentős anyagi károkat szenvednek. Az amerikai agrárminisztérium több százmillió dolláros támogatással segíti a védekezést és a bio-biztonsági beruházásokat.

A húsvéti időszakban globális áremelkedés várható – érdemes figyelni az ellátási láncokra.

Forrás: APNEWS

Link
Blog 2

Technológia és regeneráció: nők új hulláma a mezőgazdaságban

A brit mezőgazdaságban egyre több nő lép vezető szerepbe, és új technológiákra és fenntartható módszerekre építi gazdálkodását. Traktorok, szenzorok és precíziós eszközök révén megszűnt a fizikai korlát, és regeneratív mezőgazdasági modellek kerülnek előtérbe.

A női gazdák nemcsak alkalmazkodnak, hanem formálják is az iparág jövőjét – különösen a klímaváltozás és talajkimerülés idején.

A kérdés: ki hozza el elsőként ugyanezt a szemléletet a magyar földekre?

Forrás: BBC

Link
Blog 2

Farm LIFE: az agroerdészet lehet Európa mezőgazdaságának jövője

A Farm LIFE projekt szerint a fák visszaintegrálása a mezőgazdasági területekre klímatűrőbbé és fenntarthatóbbá teheti az európai agráriumot. Hollandiában és Belgiumban 6 helyszínen tesztelt agroerdészeti rendszerek 30%-kal növelték a biodiverzitást, miközben jelentősen csökkentették a vízfelhasználást és a kibocsátást.

Az agroerdészet nemcsak talajjavító hatású, hanem ellenállóbbá teszi a gazdaságokat az aszállyal és szélsőséges időjárással szemben. A projekt célja az is, hogy új fogyasztói élelmiszerjelöléssel és célzott szakpolitikai támogatással terjessze el a módszert.

Forrás: Cinea

Link
szechenyi 2020 palyazat